0,00 zł
Strona głównaRegulamin

Regulamin

Regulamin sklepu internetowego GALAKTYKA KLOCKÓW

Sklep internetowy GALAKTYKA KLOCKÓW (dalej "sklep"), dostępny pod adresem www.galaktyka-klockow.pl, prowadzony jest przez firmę Agata Kopacka FHU Mirabellis, wpisaną przez Prezydenta Miasta Wrocławia do ewidencji działalności gospodarczej. Siedziba firmy znajduje się we Wrocławiu przy ul. Jedności Narodowej 173. Firma zarejestrowana jest pod numerami: NIP 8942905461, REGON 362773546.

Sklep internetowy GALAKTYKA KLOCKÓW prowadzi sprzedaż za pośrednictwem sieci Internet. Zamówienia są przyjmowane przez stronę www.galaktyka-klockow.pl.

Klientem sklepu jest osoba fizyczna, osoba prawna lub jednostka nie posiadająca osobowości prawnej, która złożyła zamówienie w sklepie.

Wszystkie produkty oferowane w sklepie GALAKTYKA KLOCKÓW są fabrycznie nowe, wolne od wad fizycznych i prawnych, oraz zostały legalnie wprowadzone na rynek polski.

Wszystkie ceny podane na stronach internetowych www.galaktyka-klockow.pl są cenami brutto (zawierają podatek VAT). Wiążąca dla stron transakcji jest cena widniejąca przy produkcie w momencie złożenia zamówienia przez Klienta.

Na każdy sprzedany towar wystawiany jest dowód zakupu - paragon fiskalny lub Faktura VAT.

Zamówiony towar dostarczany jest za pośrednictwem firm kurierskich. Kupujący jest obciążany kosztami dostawy określonymi w cenniku dostawy. Istnieje również mozliwość bezpłatnego odbioru towaru przez klienta w siedzibie firmy, pod adresem podanym wyżej.

Możliwe są następujące formy płatności:
  o Przelewem -- na rachunek bankowy sklepu: ING BANK ŚLĄSKI 86 1050 1575 1000 0092 1770 0617. Chwilą zapłaty jest dzień uznania na rachunku bankowym sklepu.

  o Za pobraniem -- Gotówką przy odbiorze towaru po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym: tel.: 790-291-271

W przypadku niektórych rodzajów asortymentu, sklep zastrzega sobie prawo do ograniczenia sposobu płatności poprzez wyłączenie możliwości płatności za pobraniem.

Przy opisach towarów podany jest czas realizacji zamówienia. Informuje on ile dni roboczych (lub godzin) zazwyczaj upływa od momentu potwierdzenia zamówienia lub od momentu zaksięgowaniu należności za zamówienie do chwili wysyłki zamówienia.

Przesyłki są dostarczane za pośrednictwem firm kurierskich,  zazwyczaj w ciągu 2 dni roboczych. GALAKTYKA KLOCKÓW nie odpowiada za opóźnienia w dostawie spowodowane niewywiązaniem się przez firmę kurierską z umów obsługi przewozowej

Wszelkie reklamacje towaru dokonywane przez klienta będą rozpatrzone zgodnie z właściwymi artykułami kodeksu cywilnego. Sklep zobowiązuje się do ich rozpoznania w terminie 14 dni od daty zgłoszenia.

Zgłoszenie reklamacji winno nastąpić pisemnie na adres siedziby firmy lub za pomocą poczty elektronicznej na adres sklep@galaktyka-klockow.pl.


Zawarcie umowy z Klientem następuje z chwilą złożenia zamówienia.

Zamówienia nieopłacone lub nieodebrane w siedzibie firmy w ciągu 5 dni roboczych od złożenia będą anulowane.

Realizacja zamówienia Klienta płatnego za pobraniem następuje niezwłocznie po zawarciu umowy, a zamówienia płatnego przelewem po zaksięgowaniu wpłaty Klienta na rachunku bankowym Sklepu.


Zgodnie z Ustawą z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. Nr 22, poz. 271) art. 7, w okresie 14 dni od dostarczenia zamówionego towaru, konsument ma prawo jego zwrotu bez podania przyczyn w ramach odstąpienia od umowy, wg ogólnych zasad wynikających z przepisów dotyczących zawierania umów na odległość. W razie odstąpienia od umowy, umowa jest uważana za niezawartą, a konsument jest zwolniony z wszelkich zobowiązań. Zwracany w tym trybie towar zostanie przyjęty tylko i wyłącznie wtedy, gdy będzie odesłany w stanie niezmienionym, chyba że zmiana była konieczna w granicach zwykłego zarządu. Oznacza to, że towar musi znajdować się w oryginalnym, nieuszkodzonym opakowaniu, z kompletną jego zawartością, a sam produkt oraz akcesoria będą nieuszkodzone. W przypadku chęci skorzystania z wyżej określonego prawa zwrotu, towar należy odesłać na własny koszt na adres korespondencyjny podany na stronie sklepu. Do takiej przesyłki zwrotnej należy dołączyć pisemne oświadczenie o odstąpieniu od umowy oraz numer konta, na jaki sklep ma zwrócić zapłatę. Sklep w ciągu 14 dni roboczych dokonuje sprawdzenia produktu. Jeżeli towar spełnia ww. wymagania, zostaje wystawiona faktura korygująca. Oryginał i kopia zostają wysłane do klienta listem poleconym. Klient powinien odesłać podpisaną kopię faktury korygującej, a po otrzymaniu jej, w ciągu 7 dni roboczych, sklep dokonuje zwrotu pieniędzy na konto Klienta.

Prawo odstąpienia od umowy nie obowiązuje, gdy produkt dotknięty jest uszkodzeniami mechanicznymi pochodzenia zewnętrznego. Dlatego zawsze przed odebraniem przesyłki należy sprawdzić, czy opakowanie nie uległo uszkodzeniu w transporcie. W szczególności należy zwrócić uwagę na stan taśm lub plomb naklejonych na przesyłkę. W przypadku, gdy opakowanie przesyłki nosi znamiona uszkodzenia lub, gdy plomby (taśmy) są zerwane należy nie przyjmować przesyłki i w obecności kuriera sporządzić protokół szkody oraz skontaktować się jak najszybciej ze sprzedawcą w celu wyjaśnienia sprawy. Sprawdzenie przesyłki przy odbiorze jest niezbędnym warunkiem uwzględnienia ewentualnych roszczeń Klienta z tytułu uszkodzenia czy okradzenia przesyłki w transporcie.

Właściciel sklepu internetowego dokłada wszelkich starań, aby opisy i dane techniczne umieszczonych w sklepie produktów/usług były zgodne z rzeczywistością. Nie ponosi jednak odpowiedzialności za błędne podanie parametrów i właściwości towaru, lub nagłą ich zmianę przez jego producenta. Niemniej, w każdym przypadku, gdy dane (w tym opisy i dane techniczne produktów) prezentowane na witrynie internetowej sklepu w dniu złożenia przez konsumenta zamówienia nie pokrywałyby się z rzeczywistością, w ciągu 10 dni od daty zakupu ma on prawo odstąpienia od umowy bez podania przyczyn, zgodnie z przepisami o odstąpieniu od umowy zawartej na odległość.

Informacje znajdujące się na stronach internetowych sklepu nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Klient składając zamówienie za pomocą mechanizmów dostępnych na internetowych stronach sklepu, składa ofertę kupna określonego towaru na warunkach podanych w opisie produktu. Moment zawarcia umowy kupna-sprzedaży następuje podczas pisemnego potwierdzenia odbioru towaru przez klienta na liście przewozowym przesyłki.

Produkty zakupione w sklepie stacjonarnym nie podlegają zwrotowi. 

Dane osobowe klientów gromadzone przez sklep w trakcie składania i realizacji zamówień są zbierane i przetwarzane wyłączenie na potrzeby prawidłowej realizacji zamówienia.


Regulamin określa zasady zakupów w sklepie. Złożenie zamówienia jest równoznaczne ze zgodą na wszystkie postanowienia i informacje zawarte w regulaminie.

Produkty zakupione w sklepie stacjonarnym nie podlegają zwrotowi. 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.